Pravedna Vaga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vehabije izmisljaju knjige

Go down

Vehabije izmisljaju knjige Empty Vehabije izmisljaju knjige

Komentar  Recruit Sat Jul 18, 2009 7:35 am

VEHABIJE IZMISLJAJU KNJIGE

Knjiga koja se pripisuje Ahmed ibn Hanbelu " Er Redd ala Dzehmijje" je laz, izmisljena od strane mudzessima(vehabijskog selefa). Potvrdu za ovo nalazimo u knjizi Imam Zehebija Sijer A'lamu Nubela u poglavlju o imamu Ahmedu.

Knjiga Kitabu sunneh koja se pripisuje Abdullah ibn Ahmed ibn Hanbelu, je takodje izmisljena kako to spominju islamski ucenjaci poput Sejhul Islama Zahid El Kewserija i sejha Abdul Hadi El Harse.

Knjige od Osman ibn Seid Ed Darimija - izmisljene.

Knjiga Kitabu Tewhid koju vehabije pripisuju Ibn Huzejmi je djelo koje islamska ulema ne priznaje jer se Ibn Huzejme pokajao od te knjige kako to kaze Imam Bejheki u Esmau ve Sifat str. 267.

Knjige Es Sifat i Er Ru'ja su greskom pripisane imamu Darekutniju.

Kitabul Iman od Ibn Mende je laz, izmisljena od strane mudzessima.

Knjiga Kitabul Uluvv koja je dosta popularna kod mudzessima vehabija je neprihvatljiv akod islamske uleme jer je imam Zehebi napisao ovu knjigu u pocetku svog bavljenja islamskim naukama nakon cega se pokajao od ove knjige i to jasno iskazao u svojim kasnijim knjigama.

Sve informacije su preuzete iz knjige "Allahu me'ana bi ilmihi la bi zatihi" sejhul islam Abdulhadi El Harsa str. 115- 116

Zatim,vehabije spominju neke stavove Ibn Ebi Hatima medjutim sam Ibn Ebi Hatim priznaje da on nije ucenjak akide i da se njegovi govori ne smiju uzeti kao dokaz ( El Esmau ves Sifat, Bejheki, 199)

Ibn Huzejme,iako je bio veliki muhaddis priznaje da nije dobro upoznat sa akidom ( El Esmau Ve Sifat, Bejheki, 200)

Zatim su tu vehabijski rivajeti da je Safija r.a. rekao da se Allah dz.s. nalazi na Arsu. Kaze Imam Zehebi : Ovo je laz na imama Safiju, on nije ovo rekao.( El Mizan, Zehebi, 3/606)
Recruit
Recruit
Admin

Broj komentara : 205
Join date : 2008-06-13
Age : 36

https://pravednavaga.forumakers.com

Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu