Pravedna Vaga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimljiv san Allahovog Poslanika

Go down

Zanimljiv san Allahovog Poslanika Empty Zanimljiv san Allahovog Poslanika

Komentar  Recruit Sun Sep 14, 2008 4:28 pm

U toj predaji Abdurrahman ibn Semure prica kako su ashabi sjedili jedanput u Medini, kada im je dosao Allahov Poslanik s.a.w.s i rekao da je sanjao jedan cudan san. A snovi Poslanika s.a.w.s su istina. Pa im je ispricao Poslanik s.a.w.s sta je sanjao.

Kaze: "Vidio sam covjeka iz mog ummeta, kako mu je dosao melek smrti da mu uzme dusu. A onda dodje njegovo dobrocinstvo prema roditeljima te udalji meleka smrti od njega.

I vidio sam covjeka iz mog ummeta, koji je bio izlozen patnjama u Kaburu, pa dodje njegov abdest i spasi ga patnje.

I vidio sam covjeka iz moga ummeta, kojeg su opkolili sejtani, pa dodje njegov zikrullah i otjera sejtane od njega.

I vidio sam covjeka iz moga ummeta, kojeg su opkolili i uzeli Meleki kazne. Pa dodje njegov namaz i spasi ga njihovih ruku. I vidio sam covjeka iz moga ummeta, koji je skapavao od zedji, kad god bi se primakao mome Havdu, bio bi sprijecen i otjeran. Pa dodje njegov post mjeseca Ramazana te ga napoji i ugasi mu zedj.

I vidio sam covjeka iz moga ummeta, kako ide pored poslanika koji su sjedeli u halkama i kad god bi se primakao nekoj od tih halki, bivao bi udaljen. Pa dodje njegovo gusul te ga uze za ruku i dovedega te sjede pored mene.
I vidio sam covjeka iz mog ummeta, zbunjenog, okruzenog tminom i mrakom sa svih strana. Pa dodje njegov hadzdz i umra te ga izvedose iz mraka na svjetlo.


I vidio sam covjeka iz mog ummeta, kako se rukom stiti i zaklanja od plamena vatre i njene vrucine. Pa dodje njegova sadaka koju je dijelio, te napravi pregradu izmedju njega i vatre i nacini hlad nad njegovom glavom.
I vidio sam covjeka iz moga ummeta, kako se obraca vjernicima a oni ga ignorisu. Pa dodje njegovo cuvanje rodbinskih veza i rece: >> O vjernici, on je cuvao rodbinske veze pa pricajte i kontaktirajte s njim<< Te ljudi pocese s njim govoriti i rukovati se.
I vidio sam covjeka iz moga ummeta, kojeg su uhvatile Zebanije (meleki - cuvari Dzehennema), pa dodje njegovo naredjivanje dobra i odvracanje od zla pa ga ote iz njihovih ruku i dade ga Melekima Milosti.

I vidio sam covjeka iz moga ummeta, kako kleci, a izmedju njega i Allaha dzellesanuhu je zastor. Pa dodje njegov ahlak, uze ga za ruku i uvede ga kod Allaha dzellesanuhu.

I vidio sam covjeka iz mog ummeta, a knjiga njegovih djela se priblizava njegovoj lijevoj ruci. Pa dodje njegova bogobojaznost uze tu knjigu i stavi je u desnu ruku.

I vidio sam covjeka iz moga ummeta, a vaga njegovih djela je lagahna pa dodjose njegova umrla djeca i ojacase njegova dobra djela. I vidio sam covjeka iz moga ummeta, kako stoji na ivici Dzehennema. Pa dodje njegova dova puna nade upucena Allahu dzellesanuhu i spasi ga te on prodje.

I vidio sam covjeka iz mog ummeta kako pada u vatru. Pa dodjose njegove suze prolivene od straha prema Allahu dzellesanuhu i spasise ga te on prodje.

I vidio sam covjeka iz mog ummeta, kako je stao na Sirat cupriji, i ljulja se poput palmine grane na jakom vjetru. Pa dodje njegovo lijepo misljenje o Allahu dzellesanuhu i ucvrsti ga te on predje.

I vidio sam covjeka iz moga ummeta, kako puzuci ide preko Sirat-cuprije. Nekada poklekne i spotakne se pa se pridrzi. Pa dodje njegovo donosenje Salavata na mene, pa ga uspravi i ucvrsti mu noge i spasi ga.

I vidio sam covjeka iz moga ummeta, kako dolazi pred vrata Dzenneta i ona se pred njim zatvorise. Pa dodje njegov iskreni sehadet, da nema drugog boga osim Allaha te mu otvori vrata i uvede ga u Dzennet.
Recruit
Recruit
Admin

Broj komentara : 205
Join date : 2008-06-13
Age : 36

https://pravednavaga.forumakers.com

Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu